Aktuální výsledky a postavení našich družstev v okresních soutěžích:
Voděrady "A"
Voděrady "B"
Voděrady "C"
nebo také www.pinec.info

Před téměř dvaceti lety skupinka pěti místních nadšenců založila oddíl stolního tenisu, který v dřívějších nejplodnějších letech hrávalo kolem deseti hráčů. Bohužel po dvanácti sezónách se tento oddíl rozpadl. Naštěstí po dvouleté odmlce v roce 1997 došlo k jeho obnovení zásluhou mladší části původní generace hráčů. A současné působení "novodobého" oddílu je možné považovat za nejúspěšnější v celé místní historii tohoto sportu vůbec.


Sál kulturního domu

Oddíl s původně jedním družstvem šesti hráčů začínající v nejnižší okresní soutěži se do současnosti rozrostl na tři družstva s patnácti registrovanými hráči, dále skupinu zhruba deseti nejmladších adeptů z řad místní mládeže účastnících se pravidelně tréninků a dalších asi deseti nadšenců z řad dospělých hrajících spíše nepravidelně místní amatérskou ligu. Množstvím zájemců holdujících tomuto sportu stolní tenis dnes již jednoznačně zastiňuje odvětví dlouhá léta ve Voděradech dominující - kopanou. A není to jen hledisko počtu hráčů, ale rovněž sportovní výsledky, kterými tenisté dnes v rámci obce udávají tón. Áčko již několik roků (po každoročním postupu od nejnižší soutěže) úspěšně účinkuje v nejvyšším okresním přeboru a málokdy končí hůře jak v polovině tabulky. Béčko má cestu vzhůru poněkud delší a postupuje soutěžemi vzhůru v průměru jednou za dva roky. Momentálně patří k okruhu kandidátů na postup do nejvyššího okresního přeboru, což by byl pro místní oddíl historický úspěch. Dokonce bychom mohli býtpo Blansku a Zbraslavci teprve třetími v okrese, kteří mají dvě družstva v nejvyšším okresním přeboru. V céčku se pak o svoji šanci perou zbývající hráči, kteří přece jen mají do prvních dvou družstev výkonostně dál. Ovšem i zde se nám rýsují jedinci, jež jsou v případě výpadku schopni celkem důstojně zaskočit ve vyšších soutěžích. Jinak se ovšem v tomto družstvu více cení spíše tréninková píle a snaha něco se naučit nad případnou výkoností. O čemž se už přesvědčili někteří lepší hráči kádru, na které se v mistrovských zápasech nedostalo.


Sál kulturního domu

Na momentální vlně euforie tohoto odvětví má nezanedbatelnou zásluhu i místní obecní úřad zejména tím, že dokázal vytvořit vynikající prostředí v kulturním domě. Je vidět, že místní "politika" vytvořit občanům (a zejména mládeži) podmínky k určitému druhu vyžití nese své první ovoce. Volný stůl při trénincích se postupně stal téměř raritou.


Pohár pro vítěze

Vyhlášenou místní akcí se pozvolna stává vánoční stolnětenisový turnaj. Vánoční turnaj je už tak vyhlášený, že se na něj sjíždí hráči z mnoha okolních obcí např. Lysic, Drnovic, Zbraslavce, Kunštátu, Němčic, Nýrova, Kuniček a samozřejmě Voděrad. Turnaj probíhá vždy ve dvou skupinách, neregistrovaní a registrovaní hráči. Na hráče čeká bohaté občerstvení a pěkné ceny.


Vánoční turnaj 2008, neregistrovani hraci

A jaké jsou cíle do budoucna? U starší generace hráčů kupodivu velice přízemní. V každém utkání či tréninku poctivě propotit triko, aby usednutí k pěnivému moku provázel pocit dobře odvedené "práce". Co se týká nejmladší generace, prvotním cílem je nabídnout jí smysluplné využití volného času. Příjemná překvapení v podobě dobrých sportovních výsledků se pochopitelně nevylučují a pokud se dostaví, bude to příjemný bonus navíc.


Vánoční turnaj 2009, registrovani hraci

V sezóně 2010/2011 se našim hráčům opravdu dařilo. Oddíl stolního tenisu Voděrady "A" - zvítězili v RP 1.třídy a stali se přeborníky okresu. Jen tak dále a přejeme jim spoustu dalších úspěchů.


Voděrady "A" (zleva Bednář, Klečka, Stloukal a Sekanina)